jóga

Čo je JOGA?

Joga je jeden z najstarších systémov na svete zjednocujúci telo, dušu a myseľ. Slovo joga pochádza zo sanskritu a znamená spojenie/zjednotenie.

POWERJOGA

Systém cvičenia s ktorým sa budete stretávať u nás - je to systém vyvinutý z klasickej jogy. Ako štýl cvičenia je oslobodená od klasickej filozofie jogy a venuje sa prioritne fyzickému aspektu. Ale predsa, vďaka nerozlučiteľnosti tela a mysle, pôsobí aj na vnútorný rozvoj osobnosti.
V powerjoge nájdete súhrn pozícií využívajúci strečingové a rehabilitačné metódy. Vhodná kombinácia ásán /polôh/ cvičených v mierne dynamickom tempe za sebou má na naše telo priaznivé účinky. Cvičenie zvyšuje silu a flexibilitu celého tela, zlepšuje koncentráciu a uvoľňuje myseľ. Toto cvičenie odstraňuje svalové dysbalancie, nesprávne pohybové vzorce - držanie tela a zároveň pomáha odbúrať stres a zlepšuje koncentráciu.
Výsledkom je silné a pružné telo, radosť z pohybu, zlepšenie výkonnosti a pružnosti, pohyb bez obmedzení a zranení. Cvičenie prebieha v skupinách.

Čo je potrebné k cvičeniu. K cvičeniu je potrebná iba jogamatka/podložka, cvičí sa na boso v pohodlnom oblečení. Približne 2 hodiny pred cvičením nie je vhodné jesť ťažké jedlá. Počas dňa nezabúdajte na pravidelné stravovanie a pitný režim /v priebehu cvičenia sa neodporúča piť, je to vhodné až po cvičení/.

Ak máte bolesti chrbtice, stuhnutý chrbát, bolesti hlavy, je cvičenie určené práve pre Vás. Powerjoga Vám zaručene posilní chrbticu a tým Vás naučí správnemu držaniu tela.

Lekcie sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Ak máte zdravotné problémy /vysoký krvný tlak, absolvovali ste operáciu chrbtice a pod./ je potrebné oznámiť túto skutočnosť učiteľovi/lektorovi pred začatím lekcie.

Tešime sa na Vás
Lektori Harmony studia, Poprad